17/07/2017 Побачив світ новий №4 часопису "КРАЄЗНАВСТВО ЗАПОРОЖЖЯ"

Електронне видання Запорізької обласної організації Національної спілки краєзнавців України збільшує свою аудиторію!

Нові статті та дослідження, розміщені в матеріалах нового номеру краєзнавчого часопису, захоплюють своїми відкриттями, новим поглядом на відомі історичні події, розкривають всім небайдужим таємниці запорозької землі! 


   За час, що пройшов з дня виходу попереднього номеру журналу відбулась одна із самих вагомих подій цього року –  28 травня 2017 року творча спільнота України вперше відсвяткувала започаткований VI з’їздом Національної спілки краєзнавців України, який відбувся 23 січня 2017 року, Всеукраїнський День краєзнавства. Цій визначній події краєзнавці з усіх куточків нашої держави присвятили свої науково-краєзнавчі експедиції, засідання краєзнавчих клубів, презентації та багато інших заходів, націлених на те, щоб привернути увагу громади до своїх досягнень та успіхів, проблем та нових проектів.

  В Запоріжжі Всеукраїнський День краєзнавства обласна організація краєзнавців відзначила свято низкою знакових подій та заходів:

- виходом чергового, вже третього номеру електронного часопису «КРАЄЗНАВСТВО ЗАПОРОЖЖЯ»;

-   презентацією нової книги відомих краєзнавців-спільчан Сергія Шишкова та Юрія Вілінова «Спадщина. Краєзнавство: розвідки, знахідки, дослідження. Книга 1», яка вмістила в себе 30 глибоких та неординарних краєзнавчих досліджень  та стала результатом напрацювань не одного десятиліття кропіткої роботи;

-  презентацією творчості луганського письменника Івана Низового «Люблю і вірю в України!» та його першої посмертної збірки «Ніхто наді мною не пан» за участю його доньки – Лесі Низової (статті про письменника та його неперевершені вірші, присвячені темі козацтва увійшли до цього номеру часопису);

-   спів організацією та співучастю в одній з найбільших наукових подій нашого краю – Всеукраїнській науковій конференції «ІСТОРІЯ СТЕПОВОЇ УКРАЇНИ XVII-XX століття», яка щорічно проводиться Науковим товариством ім. Я. Новицького на вшанування пам`яті професора Анатолія Васильовича Бойка.

    Також подарунком до свята стала і перемога проекту Спілки «ХОРТИЦЬКИЙ ЛАБІРИНТ» (керівник проекту Сергій Василенко) в міському конкурсі соціальних проектів «МИ – ЦЕ МІСТО». Започаткований спілчанами Проект стане початком створення на туристичній мапі Запоріжжя нового об`єкту зеленого та освітянського туризму і захистить унікальний куточок острова Хортиця від подальшої руйнації.

    

 Тож запрошуємо всіх небайдужих та зацікавлених дослідженнями історії, культури, традицій Запорозького краю активно долучатись до роботи запорозьких спілчан-краєзнавців та до наповнення електронного часопису цікавими матеріалами!

 

В №4 електронного часопису "КРАЄЗНАВСТВО ЗАПОРОЖЖЯ" розмірено наступні матеріали наших авторів:

 

ЧАСИ КОЗАЦЬКІ – СІЧІ ЗАПОРОЗЬКІ

Сурченко О. С. Передмістя  Нової Січі за описами сучасників XVIII століття.

Притула О. Л. Характерництво запорозьких козаків як легендарна і сакральна сторінка історії українського народу: від минулого до сучасності.

 

ЗАПОРІЖЖЯ – ТИСЯЧОЛІТНЄ МІСТО ЗА ПОРОГАМИ

 Сичева М. В. Історія організації відпочинку на острові Хортиця на шпальтах газет 1920-30-х років.

 

ІСТОРИЧНЕ КРАЄЗНАВСТВО

Білівненко С. М. Рибалки півдня України XVIII – XIX століття: запорозький спадок та новації.

 

МУЗЕЙНЕ КРАЄЗНАВСТВО

Сурченко С. В.  Постать Петра Тимофійовича Тронька в історії створення Національного заповідника «Хортиця».

 

ГЕОЛОГІЧНЕ КРАЄЗНАВСТВО

Завгородній Ю. Ю. Три зустрічі і мегалітофілія.

 

ЕКОЛОГІЧНЕ КРАЄЗНАВСТВО

Петроченко В. І. Рідкісні первоцвіти Запорізького Правобережжя.

 

БІБЛІОТЕЧНЕ КРАЄЗНАВСТВО

Нагорна Г. М.   Про кого розповів автограф (до 135-річчя від дня народження       Д. І. Дорошенка). 

 

САКРАЛЬНЕ КРАЄЗНАВСТВО

Пашник С. Д.  Купало – свято літнього сонцестояння .

 

ЛІТЕРАТУРНО-МИСТЕЦЬКІ СТУДІЇ

Кошель Н. І. «Ніхто й ніщо не похитне моєї віри в Україну!».

Низовий І. Д. «Я – Низовий, і цим я все сказав…» (Підбірка віршів за тематикою козацтво).   

Манько А. М. «Україно моя!..Атлантидо моя!» Творчість Івана Низового.

 

ІНФОРМАЦІЙНИЙ ЛИСТ  І Всеукраїнської науково-практичної краєзнавчої  конференції  «Нематеріальна культурна спадщина Запорожжя - живий скарб України: проблеми дослідження, збереження та розвитку» (в межах заходів до 170-річчя від дня народження Якова Новицького)