27/12/2016 Презентація першого номера електронного часопису запорізьких краєзнавців "КРАЄЗНАВСТВО ЗАПОРОЖЖЯ"

Запорізька обласна організація Національної спілки краєзнавців України  започаткувала електронне видання Спілки - "КРАЄЗНАВСТО ЗАПОРОЖЖЯ". Часопис стане майданчиком як для професійних дослідників запорозького краю, так і для всих небайдужих, хто переймається питаннями його історії, культури та традицій.


  Презентація електронного часопису Запорізького регіонального осередку Національної спілки краєзнавців України "КРАЄЗНАВСТВО ЗАПОРОЖЖЯ" пройшло в "МУЗЕЇ МІСТА ЗА ПОРОГАМИ",  який знаходиться на бульварі Центральному, 3 на другому поверсі "Будинку взуття".

   Саме приміщення новостворюваного музею Національного заповідника "Хортиця" стало новою домівкою як для Редакції видання, так і для всєї запорозької краєзнавчої спільноти.

 

Цим проектом Спілка розпочинає активне оприлюднення напрацювань дослідників-краєзнавців, залучення найкращих авторів та обговорення самих цікавих тем з історії та культури Запорозького краю.

 

Український краєзнавчий рух веде свій родовід від  літописців могутньої Київської Руси та героїчної доби козаччини, і саме українське краєзнавство завжди слугувало не лише надійним підґрунтям  історичної пам’яті, а і формою самозахисту. Безпрецедентні гоніння  упродовж століть загрожували українству  національною смертю і тільки самовіддані зусилля кількох поколінь подвижників уможливили зберегти від імперських зазіхань мову, культуру, самобутні традиції українського народу.

 

Тож перші статті часопису запорозьких краєзнавців – перші кроки на шляху визначення спільних проблем та спільних проектів, що мають за мету подолати всі труднощі і згуртувати навколо себе всіх небайдужих та справжніх патріотів рідної землі.

Саме часопис «КРАЄЗНАВСТВО ЗАПОРОЖЖЯ» стане майданчиком для спілкування краєзнавців всього регіону, держави, а також надасть можливість залучення до дискусій патріотів Запорожжя, які мешкають, працюють чи навчаються за межами країни.

Доступність та інтерактивність у висвітлені та обговорені проблем краєзнавчої громади,  шляхів та перспектив розвитку краєзнавчого руху, робить запропоноване Спілкою електронне видання одним із самих затребуваних на теперішній складний час розвитку держави та регіону.

Саме існування часопису у формі інтернет-ресурсу зробить максимально доступною для кожного небайдужого таку необхідну сьогодні інформацію з історії Запорожжя, надасть можливість спільними зусиллями відродити традиції і культуру народу древнього та оповитого легендами краю.

Залучитись до роботи проекту електронного журналу «КРАЄЗНАВСТВО ЗАПОРОЖЖЯ» – справа для кожного небайдужого до історичної спадщини своєї Батьківщини: піднімайте болючі для Вас питання досліджень, діліться з краєзнавчою громадою своїми відкриттями, поширюйте інформацію та залучайте до своїх проектів якомога більше активних людей, дізнавайтесь про успіхи та досвід краєзнавців-професіоналів.

І це лише частковий перелік тих можливостей, які надає Вам нова для нас форма краєзнавчої роботи – інтерактивний електронний часопис запорозьких краєзнавців: заходьте на сторінки видання – і отримуйте всю необхідну для Вас інформацію!

До першого номеру увійшли Матеріали Всеукраїнської науково-практичної конференції "Преспективи тп програма розвитку краєзнавства в Запорізькій області на 2016-2010 роки",

перші статті, присвячені проектам Спілки "Ісорія Запорозького краю: міста і села", "Часи козацькі - Січі запорозькі",

нариси з освітянського, екологічного, історичного, музейного, сакрального, бібіліотечного краєзнавства,

ліературно-мистецьку студії присвячено місцю літературнорго Запоріжжя,

знайомство з краєзнавцями-земляками

 


Запорожжя – унікальний своїми природними та історичними пам`ятками регіон, своїм етносом та культурою, духовною та сакральною спадщиною. Наше завдання – розповісти про ці принади Україні та світу, щоб кожен міг пишатися "Я – запорожець!"

Write a comment

Comments: 0