100-річчя Української революції


23/01/2017 Запорізькі краєзнавці обговорили відзначення 100-річчя української революції на круглому столі

За участю Спілки краєзнавців пройшло засідання «круглого столу»  з обговорення плану обласних заходів щодо відзначення 100-річчя Української революції 1917-21 років. Символічно саме зі святкування Дня Соборності - єдності українських земель, розпочинається  рік ювілейних подій в історії творення нашої незалежної держави.

 


Read More 0 Comments

29/09/2016 Нова виставкова зала "Запоріжжя на зламі імперій" відкрилась за ініціативи запорозьких краєзнавців

Експозиційна зала «Запоріжжя на зламі імперій. 1914 – 1921 рр.», присвячена подіям, які  відбувались на території сучасної Запорізької області в період Першої світової війни та національно-визвольних змагань .


Read More 0 Comments

"Запоріжжя й запорожці у боротьбі за незалежність України"

"Запоріжжя й запорожці у боротьбі за незалежність України" - нова книга відомого історика та громадського  діяча Юрія Щура, який досліджує визвольний рух на Запоріжжі вже більше п'ятнадцяти років.

   Книга охоплює події Перших (1917 - початок 1920-х) та Других (1940-і роки) визвольних змагань, а також Перебудови. Як розповів автор, це буде збірка окремих нарисів, які мають науково-популярний характер та розраховані на широку аудиторію.


"СПОМИН ЗАПОРОЖЦЯ"

Пропонуємо до Вашої уваги "СПОМИН ЗАПОРОЖЦЯ" Никифора Авраменко, який народився і виріс на Запоріжжі та воював за незалежність України в часи Визвольних змагань.     

 

Никифір Авраменко, поручик армії Української Народної Республіки, Визвольну війну пройшов у Запорізькій формації - одному з найславетніших військових з`єднань армії УНР.

 

    Книга написана в жанрі "документального свідоцтва" і є споминами автора про дитинство в Запоріжжі початку минуло століття, фронти Першої світової, становлення Української армії, бої українськиї військ у 1917-1919 р.р., Зимовий похід, еміграцію до Польщі.  

Download
"СПОМИН ЗАПОРОЖЦЯ" Н.Авраменко ч.1
Part_1.pdf
Adobe Acrobat Document 7.4 MB
Download
"СПОМИН ЗАПОРОЖЦЯ" Н.Авраменко ч.2
Part_2.pdf
Adobe Acrobat Document 7.5 MB
Download
"СПОМИН ЗАПОРОЖЦЯ" Н.Авраменко ч.3
Part_3.pdf
Adobe Acrobat Document 7.7 MB
Download
"СПОМИН ЗАПОРОЖЦЯ" Н.Авраменко ч.4
Part_4.pdf
Adobe Acrobat Document 7.5 MB